У зв’язку з регулярними відключеннями електрики в Україні багато користувачів замислюються про те, як забезпечити собі та своїм гаджетам автономність. Оптимальним варіантом для більшості людей стає покупка якісного павербанка. З його допомогою ви зможете зарядити смартфон, планшет і навіть ноутбук, що дозволить залишатися на зв’язку навіть під час тривалих аварій або відключень. У цій статті ми розглянемо, як вибрати павербанк для різних цілей, розберемося, які вони бувають і на що варто звертати увагу при покупці.
Павербанк (від англійської power bank) — це компактний зарядний пристрій, який дозволяє заряджати різні гаджети без підключення до електромережі. Фактично це звичайний зовнішній акумулятор, що накопичує електроенергію для подальшого використання. Основними характеристиками павербанка є його фактична місткість (вимірюється в мАг – міліампер-годин) та вихідна потужність (у ватах).
Як правило, стандартний павербанк є невеликим паралелепіпедом, зробленим з пластику.
Важливо. Більш сучасні та дорогі моделі павербанків також оснащуються різними захисними мікроконтролерами.
Види павербанків за потужністю заряджання
Загадуєтеся над питанням про те, який вибрати павербанк? Все залежить від цілей, для яких ви його вибираєте. Ці гаджети можна розділити на три типи за потужністю, що видається:
- Малопотужні (до 10 Вт). Як правило, мають місткість від 5 000 до 10 000 мА/год і один-два порти USB для заряджання. Це пристрої початкового рівня, що мають відносно компактні розміри та вагу. Вони підходять для нечастого використання, наприклад, за допомогою їх можна пару разів зарядити смартфон, якщо у вас немає доступу до розетки.
- Середньопотужні (15-20 Вт). Зазвичай такі пристрої мають місткість від 10000 до 20000 мАг. У них присутні кілька вихідних портів, якими можна заряджати різні гаджети. Середньопотужні павербанки підтримують функцію швидкого заряджання, що дозволяє швидко відновити працездатність пристрою. Такі моделі ідеальні для тих, хто часто подорожує або живе в місцях, де електроенергію часто відключають.
- Потужні (45-65 Вт). Можуть мати місткість до 30 000 мАг та кілька портів різного типу. Такі пристрої можуть заряджати не лише смартфони та планшети, а й ноутбуки. Нерідко мають інформативний LED-дисплей, який показує рівень заряду, споживання електроенергії та ін.
Цікаво. У продажу представлені й специфічні павербанки, які підходять для складних умов. Наприклад, ви можете придбати модель із вбудованими фотоелементами (її можна заряджати від сонця) або з функцією захисту від вологи (корисна для туристів).
Як вибрати павербанк для телефону
Бажаєте завжди залишатися на зв’язку? Тоді вам варто придбати Power Bank, за допомогою якого ви зможете відновити заряд свого телефону в будь-який час. Розглянемо, на що слід звертати увагу при виборі павербанка для смартфонів.
- Розміри. Якщо ви плануєте носити пристрій із собою, то не варто вибирати занадто великий і важкий. Переносити його у сумці не завжди зручно.
- Місткість. Більшість сучасних смартфонів мають батарею місткістю 4-5 тисяч мАг, відповідно, вам необхідний павербанк приблизно 10 000 мАг. Його вистачить для того, щоб кілька разів підзарядити телефон, що сів. При цьому варто враховувати, що реальна місткість Power Bank зазвичай становить близько 65-70% від заявленої.
- Практично всі сучасні Android-смартфони підтримують функцію Quick Charge (QC), тому бажано, щоб павербанк її теж мав. Це дозволить вам заряджати телефон буквально за кілька десятків хвилин замість тривалого очікування. Якщо у вас техніка Apple, варто пошукати пристрої з підтримкою Power Delivery.
Також варто враховувати наявність у гаджета різних додаткових функцій. Наприклад, захист від перегріву та короткого замикання дозволить вам продовжити термін служби пристрою, а індикатор дозволить вам контролювати рівень заряду. При частих вимкненнях буде корисною можливість одночасного заряджання декількох пристроїв.
Як вибрати павербанк для планшета чи ноутбука
По суті, для зарядки планшетів потрібні такі ж павербанки, як і для телефонів. Єдине, що варто врахувати: вам знадобиться місткіший пристрій, оскільки батареї в сучасних гаджетах мають місткість 7-10 тисяч мАг. Тому, ми рекомендуємо вам обирати моделі на 15 000 -20 000 мАг потужністю від 15 до 30 Вт.
Як вибрати павербанк для ноутбука? Це питання досить складне. Найчастіше через power bank можна зарядити тільки «офісні» моделі, які не споживають багато енергії. Для геймерських ноутбуків знадобиться зарядна станція, яка може видавати 75-150 Вт, причому оптимальна місткість — від 30 000 мАг.
Загальні висновки
Перед тим як купити павербанк вам варто визначитися зі сценаріями його використання. Враховуйте такі нюанси:
- Що саме ви плануєте заряджати та як часто.
- Яка місткість акумулятора вашого пристрою.
- Які додаткові функції вам потрібні.
- Через який інтерфейс виконується заряджання.
- Де саме ви плануєте заряджати (вдома/в офісі або в дорозі).
Відповівши на ці питання, ви зможете підібрати відповідний для вас девайс. Якщо ви вагаєтесь з вибором, то завжди можете звернутися до наших менеджерів: вони детально проконсультують вас і допоможуть прийняти виважене рішення.