Ліхтарик — це надзвичайно важлива річ у сучасних українських реаліях. Через часті відключення електрики ви ризикуєте залишитися в повній темряві в найневідповідніший час, тому вам просто необхідно придбати ліхтар, який дозволить вам освітити простір і виконати необхідні завдання. Більшість моделей працює від батарейок. Це максимально практично при тривалій відсутності електроенергії або тривалих походах. У цій статті ми розглянемо, які батареї у ліхтарик є у продажу, як їх правильно вибрати та на що звертати увагу при покупці.

Види батарейок для ліхтарика

Сьогодні у продажу представлено кілька різновидів батарей:

  1. Лужні (алкалінові). Вважаються найпоширенішими. Вони видають напругу 1,5 В, мають доступну вартість та середній рівень ККД (близько 80%). Можуть працювати у широкому температурному діапазоні, що дозволяє їх використовувати навіть у зимовий період.
  2. Літієві. Вважаються більш просунутими, порівняно з традиційними лужними. Видають 1,5 або 3 Вольти, можуть зберігатися до 20 років, працюють при температурах від -40 до +60°C, мають високий ККД (90-95%). Їхній основний плюс — мала вага та стабільна робота в будь-яких умовах. При цьому вони мають високу ціну і мають бути утилізовані у спеціальний спосіб.
  3. Сольові. Це прості, недорогі, досить поширені батареї. Вони видають робочу напругу 1,5 вольта, при цьому можуть зберігати заряд приблизно 2 роки. Працюють лише при позитивних температурах (при мінусі дуже швидко стають непридатними). ККД сольових пристроїв —  приблизно  60%, а їхній основний плюс — ціна. Серед недоліків можна виділити малу потужність та високі ризики протікання електроліту.

Також у продажу присутні й літій-іонні моделі. По суті, їх можна віднести до перезаряджуваних акумуляторів. Вони видають напругу 3,7 вольта і витримують до 1000 циклів заряду. Можуть працювати в діапазоні від -20 до + 60 градусів, що відкриває широкі можливості для їхньої експлуатації.

Цікавий факт. Ціни на літій-іонні батареї досить високі, але якщо зробити перерахунок на кількість циклів, то вони багаторазово окупаються. При цьому ККД літій-іонних батарей досягає 95%. Разом із ними вам потрібно буде придбати зарядний пристрій, який коштує відносно недорого.

Які батарейки вибрати для ліхтаря

Все залежить від того, який саме у вас ліхтар, наскільки часто він використовується і в якому режимі. Для аварійних або кемпінгових моделей рекомендовані літієві батареї, оскільки вони мають тривалий термін зберігання. Вам потрібно буде мати щонайменше 2 комплекти елементів живлення, щоб забезпечити достатню автономність.

Для повсякденного використання ліхтарика під час відключення електрики або у вечірній час оптимальним варіантом стануть літій-іонні акумулятори. Ви зможете заряджати їх у міру потреби. Вони без особливих проблем прослужать вам кілька років. Також можна використовувати лужні батареї, оскільки вони можуть працювати за негативних температур.

Які батарейки найкращі для ліхтарика на потужному світлодіоді? Для нього ідеально підійде літій-іонний акумулятор. Річ у тому, що світлодіод споживає чимало енергії, особливо при роботі на максимальній потужності. Тому звичайні батареї швидко сідають. Якщо ви хочете забезпечити автономність, вам знадобляться два акумулятори (поки один заряджається, працює другий) і гарний зарядний пристрій із захистом від перегріву.

Якщо ви використовуєте невеликі ручні ліхтарики, то вам підійдуть компактні лужні ААА-батарейки, які можна придбати практично повсюдно. Вони коштують відносно недорого та добре зберігають заряд. При економному використанні їх вистачає на кілька днів або навіть тижнів, а їх заміну можна за кілька секунд.

Практичні поради щодо використання

Розглянемо, як правильно зберігати акумуляторні батареї для ліхтарика, щоб вони не втрачали свою місткість та не текли. Оптимальний температурний режим для більшості елементів живлення – 15-25 градусів, вологість – до 60 відсотків. Це означає, що їх слід зберігати у сухому, прохолодному місці. Намагайтеся, щоб на них не потрапляли прямі сонячні промені, оскільки це призводить до перегріву та прискорення деградації. Поруч бажано не зберігати різні металеві предмети, щоб не спровокувати замикання.

Як зрозуміти, що використані батареї настав час замінити? Насамперед це помітно зі зниження яскравості світлового потоку. Також він може працювати нестабільно: при включенні світити досить сильно, але буквально за кілька секунд втрачати потужність. Заміна необхідна і в тому випадку, якщо батареї роздулися, змінили колір або на них з’явилася масляниста рідина.
Важливо. Якщо ви не плануєте використовувати ліхтарик найближчими днями, то батарейки краще витягнути з відсіку і зберігати окремо.

Короткі висновки та рекомендації

Для того, щоб вибрати та купити пальчиковий акумулятор для ліхтарика, вам необхідно розуміти, який саме у вас пристрій і в якому режимі він використовуватиметься.

При цьому важливо регулярно перевіряти стан елементів живлення та витягувати їх з пристрою, щоб вони не розряджалися раніше часу. Якщо ви використовуєте акумулятори, тоді купіть якісну зарядку, яка захистить їх від перевантаження та перегріву. Також варто пам’ятати, що більшість батарейок містять солі важких металів, тому їх потрібно правильно утилізувати.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


Наші партнери