Корзина

0

ГАЛОГЕННА ЛАМПА


Опубликовано     дата 2014-01-28

Все про даний тип ламп і чому варто їх обирати.

Увага! У наших люстрах, в розділі Галогенні люстри всі люстри використовують лампочки 12 вольт з потужністю 20 ВТ.

Галогенна лампа — лампа розжарювання, в балон якої доданий буферний газ: пари галогенів (брому або йоду). Це підвищує час життя лампи до 2000—4000 годин, і дозволяє підвищити температуру спіралі. При цьому робоча температура спіралі складає приблизно 3000 К. Ефективна світловіддача більшості масово вироблених галогенних ламп на 2012 становить від 15 до 22 лм/Вт.

Увага! Галогенні лампи низької напруги (6/12 В) повинні включатися тільки у схеми з відповідними трансформаторами. Послідовне включення і інші варіанти не допускаються!

Традиційні (електромагнітні) трансформатори прості в пристрої і конструкції. Вони нічим не відрізняються від прийнятих в радіоелектронний практиці аналогів. Трансформатори можуть бути як Ш-образні, так і тороїдальні.

З-за великих робочих струмів ламп перетин дроту вторинної обмотки досягає 4 мм2. У корпусі зазвичай передбачені і запобіжники різних типів, про що інформує користувача відповідне маркування.На відміну від пускорегулювальних апаратів, типи яких повинні суворо відповідати типам ламп, що підключаються, принцип підключення галогенних ламп набагато простіше.

Обов'язкова умова полягає лише в тому, щоб сумарна потужність всіх ламп не перевищувала номінальної потужності трансформатора. Наприклад, до трансформатора потужністю 60 Вт можна підключити 12 ламп по 5 Вт, 6 ламп по 10 Вт, 3 лампи по 20 Вт або по одній лампі 35 або 50 Вт.

При заміні лампочок будьте уважні Ваша помилка може коштуватиме Вам трансформаторів, це в тому випадку, якщо ви при заміні встановлюватимуться лампочки іншої потужності.

Традиційні трансформатори можуть підключатися до мережі через світлорегулятори для стандартних ламп розжарювання. Виняток становлять варіанти схем, в яких здійснюється випрямлення струму, так як для них первинна обмотка трансформатора фактично являє собою коротке замикання.

Світловіддача у галогенних ламп на 25% більше, ніж у звичайних ламп розжарювання при тій же споживаної потужності.

Електричний струм, проходячи через тіло розжарення (зазвичай — вольфрамову спіраль), нагріває його до високої температури. Нагріваючись, тіло розжарення починає світитися. Однак з-за високої робочої температури атоми вольфраму випаровуються з поверхні тіла розжарення (вольфрамової спіралі) і осаджуються (конденсуються) на менш гарячих поверхнях колби, обмежуючи термін служби лампи.

В галогеновій лампі навколишнє тіло розжарення іод (спільно з залишковим киснем) вступає в хімічну сполуку з атомами вольфраму, які випарувалися, перешкоджаючи осадженню останніх на колбі. Цей процес є оборотним — при високих температурах поблизу тіла розжарення з'єднання розпадається на складові речовини. Атоми вольфраму вивільняються таким чином або на самій спіралі, або поблизу неї. В результаті атоми вольфраму повертаються на тіло розжарення, що дозволяє підвищити робочу температуру спіралі (для отримання більш яскравого світла), продовжити термін служби лампи, а також зменшити габарити в порівнянні із звичайними лампами розжарювання тієї ж потужності.

Галогенні лампи однаково добре працюють на змінному та постійному струмі. При застосуванні плавного включення термін служби може бути підвищений до 8000—12 000 годин.
 

Предыдущая новость

Як повернути
кнопка viber
наверх