Корзина

0

Людина почала винаходити способи освітлювати своє житло, як тільки навчилася добувати вогонь. Факелами наші предки почали користуватися ще 70 тис. років до н.е. А прообраз першої кришталевої люстри з'явився в XVI столітті. Але люстрою освітлювальні прилади, що підвішуються до стелі, почали називати лише в XVII столітті.

Таку назву висячі пристосування, що складаються з декількох ламп або свічників, отримали від французького слова «lustre». Воно означає «освітлювати, сяяти». Сьогодні найбільш популярним матеріалом для виготовлення люстр, як і інших видів світильників, є скло.

Види скляних люстр

Цей виріб є атрибутом практично кожної квартири та житлового будинку. Зазвичай прилад розташовується в центрі приміщення й одночасно виконує дві функції: освітлювальну і декоративну. У більшості випадків кімната з люстрою не потребує додаткового джерела світла. Але якщо пристрій призначений для зонування, тоді можуть використовуватися й інші світильники. Основними елементами люстри є:

Деякі моделі забезпечені відбивачем, що створює спрямований пучок світла. За типом конструкції скляні люстри бувають накладними стельовими або крючковими підвісними. Облаштування першого типу призначені для приміщень з низькими (до 2.5 м), а другого – з високими стелями. Плафони можуть бути відкритими, допомагаючими отримати спрямований яскравий промінь, або закритими для розсіяного м'якого світіння. Форму вони можуть мати найрізноманітнішу:

Користуються популярністю також моделі круглих люстр. Для виготовлення плафонів використовують скло прозоре або матове, біле або кольорове. Обираючи виріб, слід мати на увазі два моменти:

Виготівники пропонують люстри, різні за діаметром і висотою. Для обчислення першого параметра сума довжини й ширини кімнати множиться на 10. Якщо, наприклад, розмір кімнати 3 на 4 метри, потрібний освітлювальний прилад діаметром 70 сантиметрів. Для великих приміщень підібрати люстру діаметром, вичисленим за цією формулою, не вийде. Тому використовують додаткове локальне освітлення у вигляді торшерів, бра або точкових світильників. Відносно висоти приладу є правило: відстань між його нижньою точкою і підлогою має бути не менше 2.2 метра. Тільки до стільниці обіднього столу воно скорочується до 90 см.

У люстрах можуть використовуватися чотири види ламп: розжарювання, галогенні, люмінесцентні й світлодіодні. Останній тип є найсучаснішим, а тому і найбільш затребуваним. Лампи можуть мати гвинтовий (Е) або штирковий (G) цоколь. Найпоширенішими є цоколі E27, E14, G4, G9, GU10.

Встановлювати в люстру потрібно тільки вказані в інструкції освітлювальні елементи. Колба лампи може мати форму груші, спіралі або свічки. У тонких довгих плафонах використовують колбу витягнуту. Лампи підбираються з урахуванням розміру плафона, а також стилістики та дизайну освітлювального приладу. Останній параметр особливо важливий для відкритих або прозорих плафонів.

Деякі виготівники пропонують моделі скляних люстр з дистанційним управлінням, а також працюючі в різних режимах (зміна температури освітлення, яскравості й так далі). Але ціна таких виробів набагато вища. Особливо це стосується Smart-люстр.

Скляна люстра в сучасному інтер'єрі

Цей вид освітлювальних приладів розрізняють також за оформленням. Скляні люстри можуть бути виконані в наступних стилях:

Щоб люстра гармонійно вписувалася в інтер'єр, необхідно підбирати освітлювальний прилад в стилі, що відповідає загальному стильовому напряму оформлення приміщення. За кольором плафони повинні повторювати колірну гамму шпалер або штор, або мати відтінок, взагалі не присутній в інтер'єрі. У останньому випадку потрібно бути особливо обережним. Важливо, щоб кольори гармонійно поєднувалися. Зі скляними люстрами з урахуванням різноманіття їх колірного виконання підібрати потрібний колір зовсім не проблематично.

Переваги скляних люстр

Важливими особливостями освітлювальних приладів цього типу, виготовлених зі скла, є їх привабливий зовнішній вигляд і практичність. Останній показник виражається в тому, що цей матеріал :

Що стосується горезвісної крихкості скла, сучасні технології загартування матеріалу роблять його практично невразливим для механічних ударів. А різноманітність кольорів, форм і розмірів роблять скляні люстри дуже популярним товаром.

Критерії вибору люстр зі скла

Щоб купити виріб, відповідний в конкретній ситуації за усіма параметрами, необхідно, окрім зовнішнього вигляду, враховувати:

Якщо бренд і модель – це більше справа переваг і смаку, то від відповідність умовам експлуатації, конструктивних особливостей залежить безпека і термін експлуатації виробу.

Чому варто вибирати скляну люстру в нашому магазині?

Цьому є низка причин. По-перше, в інтернет-магазині Світля4ок представлений великий вибір якісних скляних люстр тільки заслуговуючих довіру виробників. По-друге, цінова політика компанії націлена на можливість придбання у нас товарів представниками усіх верств населення, незалежно від матеріальної забезпеченості. По-третє, у нас можуть купити продукцію мешканці усієї України, а не тільки Одеси, оскільки замовити її можна онлайн або телефоном. Усі проблеми з доставкою компанія бере на себе.


Люстри скляні Одеса ціни

Товар Ціна
Люстра 720P8044-12 4230 грн.
Класична люстра - 8003-3 1664 грн.
Класична люстра - 8002-6 2432 грн.
Класична люстра - 8020-6 3200 грн.
Класична люстра - 8002-5 2240 грн.
кнопка viber
наверх