Корзина

0

Як підключити датчик до лампочки?


Опубликовано     дата 2018-10-30

Як при постійно зростаючих цінах на електроенергію витрачати енергію тільки тоді, коли ми нею безпосередньо користуємося?

Рішення цієї дилеми просте – підключення датчика руху до джерела світла. Для його підключення до світильника підійде ганок на дачі, парадний вхід в будинку або в квартирі, коридор. Датчик можна встановити навіть в настільну лампу. Про правильну установку ви прочитаєте нижче.

Підготовка старого освітлення до роботи з електрикою

Перед підключенням датчика варто розібратися з наявною лампою і електропроводкою.

  • Знімаємо старе освітлення

Для початку нам необхідно відключити електрику. Відключаємо рубильник на електрощиті, вольтметром перевіряємо відсутність живлення в мережі. Після чого потрібно зняти плафон, якщо він є. Обережно вийміть лампу. Важливо пам'ятати, що його не можна сильно тягнути, інакше може пошкодитися електропроводка.

  • Працюємо з електропроводкою

Три дроти, що йдуть до лампи: синій, тобто «нуль», нейтральний червоний, який знаходиться під напругою і жовтий або зелений, виконує функцію заземлення. Вам потрібно від'єднати всі проводки від лампи. Для надійності варто перевірити знову, чи немає електрики в мережі, за допомогою вольтметра.

Старий електрощит варто замінити новим, якщо ви помітили, що він працює не ідеально. Зазвичай на вводі в щит повинні стояти гумові прокладки, які захищають проводи від вологи. У разі їх зносу потрібно провести підключення нових. Особливо важливо зробити заміну щита, якщо ви помітили сліди вологи, вона може призвести до замикання і псування всього майна. Корпус електрощита прикручений і знімається легко. Щоб провести проводку до щитка, потрібно його зняти.

Далі опишемо встановлення датчика, після чого запропонуємо вам інструкцію по налаштуванню сенсора для зручного використання.

Встановлення датчика

Перед підключенням сенсора до проводів і лампи обов'язково прочитайте інструкцію і перевірте його працездатність.

  • Кріплення кронштейна

У наборі для установки буде хрестовий кронштейн з отворами, підключення якого потрібно проводити за допомогою шурупів і викрутки.

  • Встановлюємо гумову прокладку

Її необхідно встановити біля основи лампи, а потім протягнути крізь прокладку проводку і правильно її зафіксувати.

  • Кріпимо на дроти ковпачки

Перевірте, чи правильно з'єднана проводка, перед фіксацією ковпачків. Після чого встановлюємо ковпачки на закріплені дроти і скручуємо ці елементи разом. Обмотуємо провід за допомогою ізоляційної стрічки.

Жовтий (зелений) провід потрібно закріпити на спеціальному шурупі, щоб створити контакт. Шуруп знаходиться біля того місця, де з корпусу видно проводи, його легко знайти. Потрібно злегка відкрутити гвинт і перекрутити навколо нього провід, а потім прикрутити шуруп назад.

  • Фіксуємо світильник

Після ізоляції та підключення проводку потрібно проштовхнути в щиток. Кріпимо світильник на заздалегідь прикручений кронштейн, потім вкручуємо лампочку. На підставі гумова прокладка повинна бути встановлена рівно.

  • Герметизація

Після того, як ви відновите електричне живлення в мережі і перевірити його наявність за допомогою вольтметра, перевірте роботу лампочки. Ту ділянку, де плафон може торкатися стіни, потрібно для захисту від вологи замазати герметиком.

Установки сенсора руху

Коли живлення в мережі присутнє і воно стабільне, пройдіться перед датчиком руху в одну сторону і назад, світло повинно загорітися. Кут падіння світла можна відрегулювати, для цього потрібно всього лише повертати лампи в режимі тесту в різні сторони. Налаштування краще проводити на заході або рано вранці, в цей час вам буде зрозуміло, який кут світла вам підійде. Таким же шляхом можна відрегулювати кут датчика.

Тривалість освітлення за часом

Найчастіше є можливість встановити, скільки буде тривати час освітлення після включення. Перемикач можна налаштовувати залежно від особистих переваг.

Спробуйте налаштувати таймер на 30 секунд, потім на 60 і порівняйте, який час влаштує вас найбільше.

Після цих рекомендацій ви зможете з легкістю заощаджувати електроенергію, підключивши датчик руху до лампочки!

кнопка viber
наверх