Корзина

0

Як організувати багаторівневе освітлення в інтер'єрі?


Опубликовано     дата 2020-02-28

Правильно організоване освітлення приміщення виконує не тільки прикладну функцію – компенсувати ввечері і вночі недолік світла. Воно також покликане підкреслювати переваги і нівелювати недоліки інтер'єру, сприяти створенню певної атмосфери затишку та комфорту. Для виконання другої задачі дизайнери рекомендують облаштовувати освітлення з декількох рівнів, актуальне в будь-якій стильовій спрямованості та дизайні. Для його організації треба правильно підібрати світильники різних видів і моделей.

Концепція і принципи оформлення багаторівневого світу

Багаторівневим називається освітлення, створюване цілим набором джерел світла. Всі вони повинні бути розташовані на різній висоті. До останніх відносяться різні типи світильників, установлених на стелі, стінах і підлозі. Завдяки їх правильній комбінації можна регулювати висоту освітлення, інтенсивність світлового потоку у відповідності з потребами на конкретний момент. Головний принцип підбору освітлювальних приладів – всі вони повинні бути виконані в одному стилі. При цьому цілісність створюється стельовими світильниками з розсіюючим світлом.

Щоб концепція освітлення кімнати була гармонійною, необхідно знайти оптимальний варіант поєднання прямих і непрямих світлових потоків. Якщо основне освітлення доповнити зональним і точковим, отриманий «ансамбль» сприятиме створенню приємної атмосфери в приміщенні. Розумна організація світла створює контрасти, підкреслюює привабливість інтер'єру приміщень різного призначення. Оригінальні джерела світла вдихають нове життя в навколишній простір. Важлива роль відводиться кольоровій гамі світлового потоку. Відмінним вибором для житлових приміщень є білий теплий відтінок.

Якщо кімната обставлена меблями темного кольору, світильники повинні забезпечувати інтенсивне яскраве освітлення. В іншому випадку з-за ефекту поглинання світла темними елементами обстановки приміщення може здаватися меншого розміру, ніж воно є насправді. Щоб цього не сталося, освітлювальні прилади і світильники повинні бути великими, забезпеченими плафонами з металу або скла.

У великій кухні і квартирі-студії особлива роль відводиться точковому освітленню. З його допомогою можна зонувати приміщення, підкреслювати окремі складові дизайну. Це може бути великий обідній стіл, куточок для читання, місце для відпочинку. А ось декоративне світло виділяє конкретний компонент декору – добірку фотографій на каміні або полиці, галерею портретів або картину на стіні.

Яскравості інтер'єру додає велика люстра з кришталю або скла. Вона підкреслює розкіш і респектабельність помешкання, візуально збільшує кількість джерел світлових потоків. Завдяки світлу, що відбивається в підвісках, його плями заповнюють кожен куточок кімнати, надають інтер'єру яскравості і святковості. А якщо помістити люстру так, щоб вона відбивалася в дзеркалі, приміщення буде здаватися набагато більше.

Відмінним варіантом для створення багаторівневого освітлення у вітальні і великій спальні буде використання різних освітлювальних приладів з кришталю. Щоб мати можливість регулювати інтенсивність світлового потоку, вобирати треба освітлювальні прилади з диммером. Така міра служить не тільки створенню приємної атмосфери в тих або інших обставинах, але і сприяє економії електроенергії.

Особливу увагу слід приділяти організації багаторівневого освітлення в приміщеннях невеликої площі з невисокими стелями. Щоб не зробити кімнату візуально ще нижче, ніж вона є, поставте табу на використання масивних підвісних люстр. Актуальними в таких кімнатах будуть стельові плафони з направленим вгору світлом, настінні світильники. Такий спосіб освітлення візуально розширює приміщення, робить його візуально вище. Доповнити основне світло, організований такими освітлювальними пристроями, можна компактними бра.

Інший варіант організації освітлення невеликих приміщень при наявності підвісних стель – використання спотів або точкових джерел світла. Досить популярним останнім часом стало використання LED світильників для освітлення підлог, стін, елементів меблів. Для цих цілей використовують оригінальні люстри, стрічки з світлодіодів, вбудовані освітлювальні прилади. Вони служать не тільки «маяком» у темряві, але і виділяють якісь функціональні елементи – LCD – телевізор, плазму, бар і т. п.

Принципи організації зонального освітлення

У деяких зонах житлового приміщення загального світла може не вистачати, навіть якщо він досить інтенсивний. Це стосується місць для читання або вишивання, письмових і комп'ютерних столів, робочих зон на кухні. Тут необхідно додаткове зональне освітлення. Щоб очі менше втомлювалися, його рекомендується використовувати разом із загальним світлом. Важливу роль відіграє і колірна температура світлового потоку. Вона може сприяти розслабленню або активізації організму людини. Тепле жовтувате світло допомагає розслабитися, а білие холодне налаштовує на активну роботу.

Інтернет-магазин «Світля4ок» пропонує великий вибір якісних освітлювальних приладів для організації багаторівневого освітлення. З метою економії вашого часу на підбір відповідних видів світлотехніки багато відомі торгові марки пропонують вже готові рішення.

кнопка viber
наверх