Корзина

0

Як вибрати світильник у ванну кімнату: особливості та правила освітлення


Опубликовано     дата 2020-06-15

Дзеркало над умивальником у ванній першим зустрічає вашу сонну посмішку, тому м'яке, не дратівливе освітлення поруч з ним допоможе розпочати день з позитивним настроєм. Вибір джерела світла в ванній кімнаті - непросте завдання, вирішувати яку краще спільно з експертами в цій сфері або як мінімум після прочитання нашої інструкції та серії рад.

Практичні стельові світильники, підсвічування на дзеркалах і шафках, вологозахищені люстри або інші аксесуари - будь-який з них повинен допомогти із задоволенням прокинутися, якісно поголитися або точно нанести макіяж і бути комфортним для кожного члена сім'ї.

Особливості висвітлення у ванній кімнаті

На етапі ремонту господарі замислюються про те, як спланувати розміщення джерел світла в цій часто глухий кімнаті (без вікон). Ефективна система штучного освітлення повинна вирішувати цю проблему максимально естетично і функціонально. При виборі найпопулярніших стельових світильників ви вирішите декілька завдань одночасно:

  • наблизите освітлення в природному - яскравого, але не надто насиченому для очей;
  • позбавите себе від небезпеки короткого замикання, так як вони більше за інших типів аксесуарів відповідають рівню безпеки для монтажу у ванній;
  • зможете комбінувати їх практично з будь-яким дизайном меблів.

    Звертаємо увагу на вибір потужності - для люстри на стелі вона повинна бути в таких межах:

    • від 4 до 6 Вт на 1 кв.м. (Люмінесцентний або енергозберігаючий тип);
    • від 10 до 20 Вт при використанні галогенок;
    • від 20 до 30 Вт у випадку зі звичайними лампами розжарювання.

      Нижня межа актуальна, якщо колірна гамма ванній виконана в світлих відтінках, а нижня для кімнат в темних дизайнах.

      Як правильно вибрати світильник для ванної?

      Якщо немає можливості скористатися послугами професійного дизайнера, тоді постарайтеся строго дотримуватися порад експертів. Підбираючи світильники і додаткові точки освітлення в ванну, враховуйте такі моменти:

      1. Формат і площа приміщення - вони вплинуть на вибір потужності, розміри аксесуарів і варіанти їх розташування і подальшого монтажу.
      2. Колірна палітра кімнати і присутність поверхонь, які здатні відбивати світло (дзеркала, плитка, глянцеві панелі і фасади меблів).
      3. Де розташовуються функціональні зони - загальне світло, точкові світильники поруч з дзеркалами, декоративне оформлення в нішах та інше.
      4. Відповідність освітлювальних приладів із загальним дизайном ванній і меблів в ній.
      5. Технічні особливості приміщення - не завжди монтаж може бути можливим.

        Вибір відповідно до цих пунктів і вашим особистим смаком буде на 100% правильним.

        Типи освітлення для комфорту у ванній

        Ми вже згадували про стельових моделях, які будуть найоптимальнішими в просторі, де висока вологість і ризик пошкодження проводки. Їх відносять до категорії загального освітлення, і які ще за в їх користь ми можемо озвучити:

        • легкість монтажу як в натяжні, так і в підвісні стелі;
        • можливість зонального розмежування кімнати з керуванням різними клавішами вимикача (очевидна економія при використанні часткового освітлення в потрібній частині приміщення);
        • наявність моделей з зовнішньої рухомою частиною, завдяки чому можна відрегулювати напрямок потоку світла;
        • великий вибір дизайнерських рішень.

          Варто згадати, що стельові світильники для ванної діляться на дві категорії за типом розміщення лампочки - зовні або всередині. Оптимальний варіант - зовнішнє розміщення, коли від матеріалу стелі лампу відокремлює спеціальна металева платформа. Цей момент допомагає уникнути нагрівання і пожовтіння стельового матеріалу. Якщо лампа зовні, то у люстри досить великий кут розсіювання світла.

          Робоче (функціональне)

          Тут мова піде про висвітлення дзеркала і площі поруч з ним - це або бічні або верхні світильники з кріпленням на стіну або стелю. Вимоги за рівнем захисту від вологи до таких бра ще вищі, ніж до стельових люстр. Чи не рекомендуємо купувати моделі з кольоровими плафонами або з абажурами з гранчастої кришталю. щоб уникнути спотворення відтінків при нанесенні макіяжу і ефекту відблисків.

          Настінні бра в ванну і невеликі канделябри найпростіші в монтажі, найчастіше до них вдаються, якщо на стадії планування щось не врахували. Їх просто обслуговувати, міняти перегорілі лампочки і очищати від забруднень.

          Декоративне (локальне)

          Цю категорію умовно ділять на висвітлення нижнього рівня і зональний (додатковий) світло. До першого відносять світил

кнопка viber
наверх