Корзина

0

Освітлення спальні: атмосфера затишку


Опубликовано     дата 2019-01-29

Спальня – саме інтимне місце в будинку, яке повинно бути закритим від сторонніх очей і призначене для комфортного відпочинку. Тут ми спимо, читаємо, відновлюємо сили після довгого робочого дня і готуємося до нового. По-справжньому розслабитися допомагає не тільки меблі, але і правильне освітлення. Воно повинно бути підібрано відповідно з особистими уподобаннями господарів, залишаючись при цьому м'яким і комфортним. Основу системи освітлення в спальні повинен складати загальне, локальне і декоративне світло.

Особливості загального освітлення

Найпопулярнішим джерелом загального освітлення в спальні є стельова люстра та світильники. Вони повинні бути оснащені матовим плафоном, який відповідає стилістиці інтер'єру. Фахівці рекомендують обирати плафони, витримані в жовтому або зеленому кольорі.

Цей колір знімає напругу, налаштовує на повноцінний відпочинок і глибокий сон. Люстри для спальні з червоним абажуром, навпаки, наповнюють кімнату енергією пристрасті і чуттєвості, тому вони протипоказані легкозбудливим і дратівливим людям. Створити в кімнаті романтичну атмосферу можна з допомогою світильника, оснащеного системою з ефектом зоряного неба. Під час роботи його плафон нагрівається і починає обертатися, тим самим «оживляючи» проектоване зображення..

Якщо в кімнаті встановлена підвісна стеля, краще обрати точкові галогенні лампи. Вони:

  1. випускають приємне рівномірне світло;
  2. оснащуються рухомою арматурою, з допомогою якої можна змінювати напрям світлових променів;
  3. займають мінімум простору.

Освітлення спальні

Що стосується форми, то для спальні прекрасним вибором будуть кулясті або напівсферичні світильники.

Особливості локального освітлення

Затишну спальню неможливо уявити без прікроватной тумби зі світильником, який у вечірній час створює інтимну атмосферу, налаштовує на сон або читання. Його дизайн теж повинен відповідати стилістиці інтер'єру. У класичних і сільських спальнях встановлюють лампи з кольоровим тканинним абажуром, в сучасних – лаконічні світильники на гнучкому кронштейні.

При встановленні нічної лампи або бра потрібно також дотримуватися простих рекомендацій:

  1. Не варто встановлювати світильник занадто близько. Головне, щоб він добре висвітлював край ліжка.
  2. Бажано обирати прилади з сенсорним вимикачем або діммером, які допомагають включати і регулювати яскравість одним дотиком.
  3. Настінне бра слід кріпити біля ліжка на відстані 1,5 м від підлоги.

Торшер на витонченій або, навпаки, масивної ніжці також можна включити в організацію системи освітлення спальні. Його головна перевага – мобільність, яка дозволяє переміщати прилад по кімнаті і змінювати сценарій освітлення.

Організація робочого світла

Простора спальня – приміщення, в якому можна з комфортом розмістити ліжко, містку гардеробну, велике дзеркало, робочий стіл або туалетний столик. У кожній з цих зон має бути своє джерело світла. Якщо у ліжку з цією метою використовуються нічні лампи, бра і торшери, то у робочого і туалетного столу – функціональні настільні лампи. У вбиральні, в залежності від її розмірів, можна встановити стельові або настінні світильники.

Робоче світло в спальні повинен відповідати головній меті – забезпечувати рівномірне освітлення, яке не сліпить і не напружує очі. В іншому, до нього пред'являються ті ж вимоги, що і до інших джерел світла. Він повинен відповідати стилістиці інтер'єру і вписуватися в сценарій його освітлення.

кнопка viber
наверх