Корзина

0

Сучасні рішення: обираємо світильники з пультом


Опубликовано     дата 2021-09-05

Обираючи освітлювальні прилади для будинку, слід звертати увагу не лише на їх дизайн, можливість вписатися в інтер'єр тієї або іншої кімнати, вартість виробів, а і на їх технічні характеристики, функціонал.

Однією з корисних функцій, якими наділені сучасні моделі світильників, є можливість керувати ними дистанційно. У каталозі спеціалізованих торгових точок є працюючі на пульті не лише люстри, а і безліч інших різновидів приладів для освітлення.

Для чого потрібні та чим зручні світильники з пультом

Головна відмітна особливість освітлювальних пристроїв з пультом дистанційного керування – це можливість регулювати різні параметри та режими світла, не відволікаючись від важливої роботи або просто не перериваючи відпочинок. Поміняти освітлення можна з будь-якої точки, що знаходиться в радіусі «досяжності» пульта. Ця опція дозволяє керувати такими функціями освітлювальних приладів:

  • включати та вимикати світильник або групу лампочок (діодів);
  • регулювати температуру світла, його яскравість і відтінок;
  • приводити в активний стан низку опцій (таймер, музика, будильник і так далі).

Перевагою устаткування з ДУ є також можливість економити електроенергію завдяки легкості й простоті налаштування режимів, що дозволяють регулювати інтенсивність освітлення.

Які бувають світильники з пультом

Виробники пропонують масу варіантів освітлювальних приладів з дистанційним керуванням. Зазвичай їх класифікують за наступними параметрами:

  • функціонал (разом зі стандартним набором опцій, що включає світлові режими нейтрального білого, а також рожевого, синього, жовтого і зеленого світіння, у кожної моделі є свій набір функцій);
  • радіус дії пульта (8 метрів +);
  • спосіб встановлення світильника (стельові накладні й підвісні, настінні, настільні та підлогові);
  • приналежність до якогось стилю (класика, вінтаж, прованс, хай-тек та ін.);
  • тип використовуваних лампочок (звичайно це світлодіоди, але є моделі з лампами люмінесцентними, розжарювання, галогенками);
  • різновид цоколя.

Останній параметр можна побачити на маркіровці. Самим затребуваним сьогодні є цоколь Е27, за ним йде Е14. Лампи декоративного освітлення зазвичай забезпечені цоколем G4.

Де використовуються світильники з пультом

Освітлювальні прилади з ДУ можна зустріти у будь-якій зоні житла, будь то вітальня, спальня, кухня, дитяча кімната. Їм також знайдеться застосування в кабінеті, ванні, передпокої – скрізь, де є необхідність підлаштовувати світловий сценарій під настрій і рід зайняття користувача.

На що звернути увагу при виборі

До критеріїв, відповідно до яких слід придбавати світильник з пультом, відносяться:

  • площа кімнати, в якій передбачається використання приладу;
  • напруга (основна маса світильників працює від стандартних 220 вольтів, але є моделі, розраховані на 12 і 24 В, для підключення яких до мережі додатково знадобиться спеціальний перетворювач напруги);
  • температура світла (холодний, нейтральний, теплий);
  • рівень волого- і пилозахисту (наприклад, для ванни та інших приміщень з підвищеною вологістю від повинен складати мінімум IP44).

Щоб вибраний світильник служив довго і без «сюрпризів», звертати увагу слід і на виробника. Упевненість в тому, що прилад буде дійсно якісним і служитиме увесь заявлений термін може бути тільки при купівлі продукції відомих брендів, що добре зарекомендували себе.

кнопка viber
наверх