Корзина

0

Типи кріплення, які використовуються в освітлювальних приладах


Опубликовано     дата 2020-05-06

Важливість штучного освітлення житлових, виробничих і громадських приміщень сумніву не піддається. Світло при правильній його організації і грамотному підборі освітлювальних приладів здатне:

 

  • надавати позитивний вплив на зір;
  • створювати відчуття зручності та комфорту;
  • підкреслювати або відтіняти елементи інтер'єру;
  • впливати на самопочуття і настрій людини.

Серед великої різноманітності різних моделей освітлювальних приладів найбільш часто зустрічаються стельові світильники, люстри та настільні лампи. Вони повинні бути не тільки правильно розміщені, але і надійно прикріплені до поверхні.

Типи кріплень

Моделі світлотехнічних приладів відрізняються одна від одної матеріалом виготовлення і конструктивними особливостями, дизайном, типами і потужністю ламп. З точки зору кріплення є два основних варіанти – верхнє і вбудоване. Світильники і люстри можуть кріпитися до стелі одним з трьох способів: на гаку, на хрестовій або монтажній планці.

Найчастіше освітлювальні прилади прикріплюються до поверхні стелі за допомогою спеціального металевого гака. Він загвинчується в пророблений в бетонному перекритті отвір. До гака під час проведення будівельних робіт або ремонту підводяться дроти. Для такого типу кріплення підбирають світильники, люстри, освітлення, забезпечене петлею для надягання на гак, що виходить зі стелі . До переваг цього способу кріплення відносяться:

  • простота;
  • здатність витримувати серйозну вагу;
  • легкість заміни освітлювального приладу.

До недоліків – можливість утворення неестетичного на вигляд зазору між декоративним стаканом, який приховує дроти і гак та стелею.

Для підвісних конструкцій світильників та люстр використовують тип кріплення з використанням монтажної планки. Спочатку це пристосування прикручують впритул до стелі, потім на нього підвішують люстру або світильник. Процес такого типу монтажу більш складний, ніж з використанням гака. Але його «плюсом» є те, що всі дроти надійно заховані. При правильній установці ніяких зазорів між стелею і освітлювальним приладом немає.

Для безпечного кріплення масивних важких люстр використовують спосіб монтажу на хрестову планку. Надійність посилюється завдяки її товщині і формі у вигляді хреста. Нерідко цей метод є виходом в разі необхідності прикріпити важку модель світлотехніки до стелі, що не відрізняється міцністю. Недоліком методу є складність монтажу. А ось його перевага – безпечне кріплення навіть до гіпсокартонної поверхні.

Кріплення вбудованих моделей

Зазвичай освітлювальні прилади такої конструкції використовують для кріплення до підвісних і натяжних стель. Їх відмінна особливість – наявність розпірних пружин для фіксації світлотехніки. У випадку з підвісною стелею вони вставляються в пророблений в ній отвір і кріпляться до самого полотна.

А от з натяжною стелею все дещо складніше. Розпірні пружини теж вставляються у попередньо зроблений в полотні отвір. Однак вони кріпляться до бетонного перекриття за допомогою металевої стійки. І в тому, і в іншому випадку зазор між приладом і отвором закриває спеціальне декоративне кільце. Настільні лампи можуть прикріплюватися до краю поверхні столу або прищіпкою струбциною.

кнопка viber
наверх