Корзина

0

Як недорого, але правильно організувати освітлення в дитячій кімнаті


Опубликовано     дата 2020-02-28

Дитяча кімната – це місце, в якому дитина проводить практично весь свій вільний від дитсадка або школи час. У ній вона грає, відпочиває і спить, виконує домашнє завдання, займається творчістю і приймає своїх друзів. Тому треба подбати про меблі, необхідної для всіх цих занять. Не менш важливу роль для створення зручності і затишку відіграє правильна організація освітлення. Воно має бути організовано з використанням окремих модулів для кожної зони.

Загальні характеристики дитячих світильників

Освітлювальні прилади можуть бути різними за видом, формою, місцем і способом монтажу. Але всіх їх об'єднує три головні показника – безпека, надійність, доречність.

Безпека досягається тим, що обирати освітлювальний пристрій треба з мінімальною кількістю якісно зібраних деталей. Він не повинен бути виготовлен з крихких, що легко б'ються матеріалів. У дитячій недоречні прилади з кришталю або тонкого скла. Не потрібні в них і дзеркальні вставки. Наявність таких показників світильника може стати причиною порізів малюка, якщо він у процесі надмірно активних ігор його розіб'є.

Безпечним пристрій має бути і для зору. Загальне світло не повинно стомлювати очі своєю надмірною яскравістю. При цьому слід подбати про повноцінне освітлення робочого місця. Освітлювальні модулі повинні бути надійними. Це означає інертність використовуваних в них ламп до циклічності включення/вимикання приладів. Кращими за цим показником є світлодіодні пристосування.

Щоб те чи інше освітлювальне обладнання було доречним, слід враховувати вік і гендерну приналежність дитини. Погодьтеся, що світильники в дитячій однорічної дитини не зовсім доречні в кімнаті школяра, і тим більше підлітка.

Правила формування освітлення дитячої

Кожна кімната для дитини умовно ділиться на різні зони, що виконують певні функції. Відповідно і підсвічуватися вони повинні окремими освітлювальними приладами. Інтенсивність потоку світла біля ліжка, в куточку для ігор, над робочим столом повинна бути різною. При цьому слід нівелювати перехід від яскравого освітлення до більш м'якого, приглушенного світла. Різкий контраст призводить до швидкої стомлюваності очей. Багаторівневість світлових потоків дитячої передбачає наявність у ній джерел основного і локального світла, а також підсвічування робочої зони.

Для базового освітлення використовують стельові світильники. У приміщенні типового планування їх встановлюють по центру, нестандартного – з боків, дотримуючись симетрії. Якщо виникають затемнені «острівці», додатково організовують вбудовану підсвітку точкового типу або встановлюють даунлайтери. Базове світло не повинно бути різким, нав'язливим. Оптимальними стануть пристрої з розсіяним світлом. Такий ефект досягається шляхом використання напіввідкритих і повністю закритих плафонів або щільних абажурів, не затінюють світло.

Хорошим варіантом для дитячої є також використання спотової системи, згрупованих по кілька штук підвісів, бра. Встановлюються вони не хаотично, а за певною схемою. Вибір системи освітлення залежить від планування і розміру приміщення. Загальне правило тут таке: чим нижче стеля, тим компактніші повинні бути освітлювальні пристрої. В іншому випадку вони будуть перевантажувати кімнату, красти і без того невеликий простір.

Дитяча є багатофункціональною кімнатою. В ній дитина не тільки грає або займається якимись справами, але і спить. Для темного часу доби підбирати допоміжні освітлювальні пристрої треба з урахуванням віку господаря приміщення:

  • в кімнаті немовляти обов'язково наявність каганця, що випромінює слабке розсіяне світло і споживає мало електроенергії;
  • у приміщенні для дітей від року до трьох встановлюються бра з такою умовою, щоб малюк не міг до них дістати;
  • після досягнення дитиною трьох-шести років йому вже знадобиться приліжкове джерело світла, яке він зможе включати або вимикати без допомоги дорослих;
  • в кімнаті дітей шкільного і підліткового віку повинні бути забезпечені мобільними торшерами або настільними лампами.

Функцію локальноїгоідсвічування може виконувати і центральна люстра з диммером, що дозволяє регулювати яскравість світла.

В дитячій кімнаті обов'язково повинна бути робоча зона з більш яскравим, спрямованим на стіл освітленням. І неважливо, буде це невелике пристосування для малювання і ліплення або повноцінний комп'ютерний стіл, бажано забезпечити його настільною лампою. Функцію освітлювального пристрою для робочої зони можуть також виконувати змонтовані на стіні споти.

Великий вибір різних типів світильників відомих європейських виробників представлений в каталозі інтернет-магазину «Світля4ок». Оформити замовлення з доставкою в будь-який регіон України можна за телефоном або онлайн.

кнопка viber
наверх