Корзина

0

Як правильно доглядати за люстрою?


Опубликовано     дата 2018-07-30

Щоб ваша прекрасна люстра продовжувала давати безтіньове освітлення, її потрібно регулярно очищати.

Інакше тінь від шарів пилу і потьмяніли деталі порядно зіпсують інтер'єр і загальне враження від будинку. Для підтримки центрального освітлювального приладу в чистоті необхідно дотримуватися простих правил по догляду за люстрою.

 

Як часто?

Та люстра, яка виблискує кришталевими кристалами, підвісками, металевими переплетеннями зобов'язує очищати поверхню всієї конструкції не рідше одного разу на місяць. Масивні плафони з великою площею покриття, сферичні і квіткові форми вимагають очищення від пилу 2-3 рази в місяць. Темні і гладенькі поверхні – 1 раз на тиждень мінімум.

Найзручніший спосіб – це під час щотижневого прибирання кожен раз прибирати свіжий шар пилу з люстри. Так освітлення завжди буде яскравим, а генеральне прибирання – менш трудомістким. Щоб витратити на догляд за люстрою мінімум часу, максимально використовуйте ефективні засоби і предмети.

Інструменти для догляду:

  • щітка з антистатичним волосом,
  • пориста губка,
  • м'яка вологопоглинаюча тканина,
  • серветка з мікрофібри.

Важлива порада: перед чищенням вологим способом вимкніть люстру від електромережі. А якщо ваш центр світу складається з прозорих кришталевих компонентів, будьте акуратні, щоб підвіски не стикалися і не дряпали гострими гранями одна одну.

Способи чищення

Догляд за люстрою, особливо в кімнаті з високими стелями, досить незручний процес. Самостійно балансувати на драбині або стільці – небезпечно. Тому страховці і компаньйонові скажіть: так. Також будьте уважні, щоб необережним рухом не розбити або втратити окремі деталі.

Обирайте найзручніший для вас спосіб чищення з нашого списку:

1. Безконтактний. Спеціальні аерозолі, які розпилюють на ділянку люстри. Рівномірно нанесіть товстий шар піни і залиште на кілька хвилин. Так піна стече вниз, несучи із собою пил і інші забруднення з кришталевих підвісок і плавних ліній конструкції. Скляні деталі після пінного очищення сяють блиском і чистотою. Засоби такого типу коштують близько 200-300 гривень.

2. Контактний. Після механічного видалення пилу (щіткою і вологою серветкою) можна розібрати конструкцію. Знімні деталі занурте в таз в водою або мильним розчином. Після ретельного і обережного полоскання дайте воді повністю стекти і протріть фланеллю, щоб сліди крапель не залишилися на поверхні.

Важливі моменти

При догляді за люстрою дотримуйтеся простих правил, які дадуть ефективний результат.

Наприклад:

  • Правило безпеки. Перевірте відключення електричного струму. Якщо у вас люстра з відкритим плафоном, а не суцільним, ізолюйте патрон з допомогою поліетиленового пакета і гумки, щоб контакти через вологу не окислювалися.
  • Температура. Для миття використовуйте воду до 27 градусів. Якщо в гарячу воду покласти кришталеві кристали, вони потьмяніють або навіть змінять колір. Матову поверхню скла краще мити гарячою водою з 1 ст. л. оцту на 1 літр.
  • Очищення каркаса. Металеві деталі досить протерти сухою тканинною серветкою. Для видалення складного забруднення використовуйте мікрофібру, змочену в слабкому розчині нашатирного спирту. Дерев'яні деталі обробляйте спеціальними поліролями. Пластикову поверхню – слабким мильним розчином, після промийте і ретельно протріть вологопоглинаючою серветкою.
  • Тканинні абажури як можна частіше обробляйте м'якою щіткою для видалення пилу. Особливу увагу приділіть складкам, в яких найбільш помітні скупчення частинок пилу. Якщо абажур знімний, замочіть його в теплій воді і висушіть в добре провітрюваному приміщенні. Але не можна замочувати тканинний корпус з металевим або дерев'яним ободом, щоб не з'явилися сліди іржі або форма не деформувалася.

Будь-яка турбота принесе плоди, якщо вона є регулярною. Тому вчасно очищайте вашу люстру, і вона буде виблискувати красою.

кнопка viber
наверх