Корзина

0

Стельові люстри для кухні - гід за вибором


Опубликовано     дата 2019-01-11

Для кожної зони житлового приміщення дизайнери рекомендують певні види освітлювальних приладів. Але іноді незвичайне рішення проблеми освітлення якраз і може стати родзинкою, яскравим стильним штрихом дизайну, завершальною його деталлю. Це може в повній мірі стосуватися люстри в кухні .

Обираємо освітлювальні прилади різних стильових напрямів

На відміну від інших світильників, люстра представляє стельовий освітлювальний прилад на кілька ламп. При її виборі слід визначитися, чи буде вона виступати в ролі декору або основного (якщо не єдиного) джерела світла. Другий показник, який слід враховувати, – стиль, переважаючий в інтер'єрі кухні.

Якщо кухня виконана в одному з сучасних стилів інтер'єру, хай-тек, мінімалізм та ін.), доречною буде люстра, виготовлена з надсучасних матеріалів у креативній формі (циліндр, куля, куб і т. п.). До класики в заміському будинку підійдуть люстри у вигляді канделябра, прикрашені підвісками з кришталю. Останні виконуються також з прозорого або кольорового скла. Актуальні класичні люстри з плафонами або тканинними абажурами.

Люстра галогенна

Безпрограшним для створення ефектного дизайну кухні стане вибір виробів, створених на контрастах (класична форма, а матеріали виготовлення сучасні). В етнічних стилях використовують етно-світильники з абажурами або без них. А ось ковані вироби, оснащені лампочками-свічками, будуть доречні в інтер'єрі кантрі або прованс.

Тонкощі розміщення кухонних приладів для освітлення

При виборі розміру люстри в кухню треба враховувати висоту стелі та площу останньої. Чим вони менші, тим компактніше обирається джерело світла. Для кухні в малогабаритній квартирі його оптимальний варіант – пристельові світильники. Розмір приміщення впливає і на вибір місця розміщення приладу. Якщо площа маленька – краще помістити його в середині стелі.

Якщо ж мова йде про просторий кантрі будинок з відповідним розміром кухні, та ще з виділеною в ній їдальнею зоною, найкраще місце для люстри – над обіднім столом (вона повинна знаходитися мінімум 1,2 метра від його поверхні). Але при цьому приміщення слід забезпечити додатковим освітленням.

Технічні нюанси

При облаштуванні освітлення на кухні слід звертати увагу на такі дуже важливі «дрібниці»:

  • встановити вимикач з функцією різного рівня яскравості;
  • для кухонь-віталень або квартир-студій краще зупинити вибір на освітлювальному приладі з опцією дистанційного керування світлом за допомогою пульта;
  • для економії електроенергії краще використовувати галогенні і світлодіодні лампи, до того ж вони і служать довше, і роблять кімнату візуально вище (якщо стелі натяжні, галогенні лампочки не бажані);
  • купуючи на кухню люстру, звертайте увагу на форму, розмір і цоколь лампочок (щоб у разі необхідності можна було легко знайти змінні).

Огляд виробників

При виборі кухонної люстри перевагу слід віддавати виробів виробників:

  • з Італії (IDLamp, Lightstar, ArteLamp);
  • Німеччині (бренди Blitz, Wunderlicht, Maytoni, Favourite, Mw-light);
  • Іспанії (Mantra);
  • Бельгії (Massive).

Якісні, але менш дорогі вироби пропонують чеські і польські виробники. В найбільш дешевому сегменті знаходяться освітлювальні прилади з Туреччини, Китаю, Тайваню. Купувати вироби слід в спеціалізованих або інтернет-магазинах з хорошою репутацією і великим вибором товарів. Сподіваємося, що цей невеликий гід за вибором  кухонних освітлювальних приладів буде вам корисним.

кнопка viber
наверх