Корзина

0

Освітлення дитячої кімнати: світле дитинство


Опубликовано     дата 2019-01-29

Дитяча – це кімната, у якій система освітлення повинна бути продумана до дрібних деталей. Тут дитина проводить більшу частину свого часу – спить, грає, робить уроки і займається творчістю. Правильно організувавши систему освітлення, можна створити для дошкільника казковий світ, а для школяра – повноцінну робочу зону. Головним параметром, на який потрібно орієнтуватися при виборі освітлювального приладу, вважається вік. При цьому світильник повинен відповідати вимогам безпеки і функціональності, залишаючись цікавим для дитини.

Освітлення для маленьких дітей

На думку психологів, ідеальним віком, коли дитину можна переселяти в окрему кімнату, є 2 роки. В цей час вона вже вчиться самостійності і може швидко орієнтуватися в просторі. Основним джерелом світла в кімнаті дворічної дитини повинна бути люстра, яка випускає м'яке розсіяне світло. Якщо він буде спрямований на обличчя, це буде заподіювати занепокоєння і втомлювати очі. Ідеальний варіант – люстра для дитячої кімнати з плафоном з матового скла. Можна обрати люстру з закритим абажуром, який захистить лампу від механічних впливів, а в разі, якщо вона все-таки розіб'ється, скло залишиться всередині. Психологи рекомендують обирати плафони зеленого кольору, так як він сприятливо позначається на самопочутті дитини.

Сам плафон може бути виготовлений з:

  1. текстилю,
  2. паперу,
  3. пластику,
  4. металу.

Освітлення дитячої

 

Менш підходять настільні лампи і люстри. По-перше, відблиски, які вони дають, завдають шкоди дитячим очам. По-друге, ці моделі відрізняються громіздкістю і крихкістю, тому від будь-якого удару м'яча або іграшки, можуть легко пошкодитися.

Локальне освітлення слід обирати у відповідності з віком. В кімнаті малюка це може бути «мультяшна» лампа, яка дає м'яке освітлення і допомагає дитині налаштуватися на сон. У кімнаті школяра це світильник, яскравість якого дозволить йому читати або грати в настільні ігри. Він може бути мобільним, оснащений гнучкою ніжкою або струмопровідною шиною.

Освітлення для школярів

Кімната школяра – це не тільки спальня, і ігрова, але і робочий кабінет. Тут в першу чергу потрібно приділити увагу настільному освітленню і дотримуватися простих рекомендацій:

  1. настільна лампа повинна бути встановлена у лівому передньому куті робочого столу;
  2. вона повинна бути оснащена абажуром, який захищає очі дитини від яскравого світла;
  3. світловий потік має рівномірно покривати всю робочу зону;
  4. дизайн світильника не повинен відволікати від виконання домашніх завдань;
  5. потужність лампочки повинна бути не менше 60 Вт.

Якщо дитина любить читати перед сном, то зону ліжка слід висвітлити не нічником, а бра з гнучким кронштейном. Це дозволить йому самостійно регулювати напрямок світлового потоку. Якщо дитячу ділять два школяра, світильників повинно бути в два рази більше. Те ж саме стосується випадків, коли в кімнаті живуть діти різного віку.

Чим старше стає дитина, тим більш лаконічним і водночас незвичайним повинна бути система освітлення. Діти старшого віку віддають перевагу світильникам, витриманим у стилі хай-тек, модерн або мінімалізм.

Психологи рекомендують з раннього віку залучати дитину до вибору ламп і світильників для його кімнати. Це допоможе йому проявляти свою індивідуальність, розвивати дизайнерський талант і висловлювати власну думку. Завдання батьків – стежити за тим, щоб обрана ним модель відповідала стандартам безпеки.

кнопка viber
наверх