Корзина

0

Вибираємо світильники в дитячу кімнату: зонування освітлення для дитини


Опубликовано     дата 2020-06-15

Кожен батько, плануючи ремонт або готуючи дитячу для майбутнього малюка, намагається зробити її максимально комфортною і ергономічною з точки зору освітлення . Тут, як і в будь-який інший кімнаті, має бути присутнім як мінімум три джерела світла, включаючи люстру, настільну лампу і світильник нічник.

Коли питання потрібно вирішувати не тільки з точки зору дизайну та естетики, варто вислухати експертну думку від наших фахівців.

На що слід звернути увагу при виборі світильника для кімнати дитини?

Гортаючи каталоги, в яких без певних знань можна заблукати, пересічний покупець відчуває труднощі у виборі. Перед покупкою варто тримати в голові кілька головних факторів:

  • якого віку дитина - для малюків і школярів поради будуть кардинально відрізнятися;
  • хлопчик чи дівчинка - від цього залежить вибір дизайну і кольору;
  • функціонал - для якої зони потрібен аксесуар.

    Купуючи люстри в дитячу кімнату, зупиняйтеся на варіантах з розсіяним заповнює світлом, який не буде надто яскравим і буде комфортним для чутливих очей малюків. З цього випливає, що моделі з кришталевими плафонами недоречні, тому що створюють масу відблисків і додаткове сяйво, а матові сформують м'яке і рівномірне освітлення. Також рекомендуємо вибирати тканинні абажури або вироби з пластику - вони безпечні, якщо дитина активна і розбиті предмети в будинку не рідкість.

    Важливий і розмір майбутнього аксесуара - занадто довгі стельові люстри можуть постраждати від летить м'яча або в процесі боротьби подушками. Круглі або плоскі плафони-таблетки виглядають лаконічно і безпечні для таких випадків.

    Зони освітлення для дитячої кімнати

    Як ми згадували вище, знадобиться три точки освітлення, які підбираються відповідно до функціональним призначенням в певній зоні:

    1. Основна люстра традиційно розміщується на стелі, не обов'язково по центру кімнати, але її потужності повинно вистачати на всю площу.
    2. Додатково кімната, в залежності від віку дитини, ділиться на робочу зону і сектор для відпочинку, які також потребують специфічних джерелах світла.

      Локальні точки для зовсім маленьких оформляються нічником, діткам постарше актуально купити пересувний світильник - він стане в нагоді як в ігровому так і в нейтральномй секторах. Як варіант - плафони із зображенням казкових персонажів, у вигляді квітів, машинок, літачків, метеликів та іншої овечих.

      Уважно поставтеся до оформлення робочого місця, особливо якщо у вас школяр. Не порушуйте правил розташування столу щодо того, як за ним сидить дитина. Найкраще ставити його навпроти вікна, так ви продовжите час, коли природного світла для роботи буде достатньо. Пам'ятаємо, що джерело світла розміщується зліва, якщо у вас правша. Настільна лампа повинна бути з абажуром, щоб не заважати очам, а потужність лампочки не перевищувати 60 Вт.

      Цікава ідея: якщо над столом розміщена книжкова полиця, можна вмонтувати в її нижню частину точкові світильники. Але в такому випадку обов'язково залишайте включеної основну люстру, щоб не створювати ефект театру тіней і не втомлювати зір дитини.

      Зона біля спального місця також потребує освітленні. Настінний або підлоговий світильник з плавним регулятором яскравості дозволить з комфортом для очей почитати улюблену книгу перед сном. Такий аксесуар можна застосувати і в якості нічника, якщо залишити його включеним на мінімальній яскравості.

      Освітлення для школяра: читання і навчання

      Коли в сім'ї росте школяр, то дитяча перетворюється з ігрової кімнати в робочий кабінет. Вимоги до його облаштування не менше високі, ніж до простору для немовлят. Перелічимо основні з них:

      1. Настільна лампа з лампочкою до 60 Вт, інакше занадто яскраве світло буде відбиватися від білого паперу зошитів і підручників.
      2. Регулювання рівня нахилу і висоти абажура.
      3. Стійкість приладу - вибирайте моделі з важкої платформою-підставою.

        Щодо дизайну краще радитися з дітьми, особливо якщо вони вже в горезвісному перехідному віці. Сучасні підлітки найчастіше вибирають світильники і бра в стилі хай-тек, модерн, мінімалізм і сканди. Якщо ж в кімнаті живе кілька дітей, тоді зупиняйтеся на золотій середині і завжди шукайте компроміс, щоб догодити кожному чаду.

кнопка viber
наверх